Skontaktuj się z nami
Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego

Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego!

12 maja 2023 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego! Jest to dla nas bardzo ważne święto, ponieważ gdyby nie ONI, to nasza branża nie mogłaby istnieć. Mało kto wie, ale praca na stanowisku kierowcy, to nie tylko transport ładunku w miejsce docelowe.

Praca kierowcy, to także:

  • Długie godziny pracy, również w godzinach nocnych, a także praca w weekendy i w święta. Kierowca musi dostosować się do harmonogramu przewozu, zdążyć na czas, a także zadbać o odpowiednią ilość godzin pracy i odpoczynku.
  • Duże odległości do pokonania zarówno w granicach kraju jak i za granicą i to zupełnie w pojedynkę w kabinie ciągnika, który często nazywają swoim drugim domem.
  • Praca zgodnie z harmonogramem – czyli praca na czas, a często muszą zmagać się z przeszkodami na drogach t.j. korki, blokady czy kontrole drogowe, co wzmaga tylko niepotrzebny stres.
  • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze, a także bezpieczeństwo ładunków czy przewożonych towarów. Kierowcy muszą znać masę przepisów i regulacji, które w każdym kraju różnią się od siebie diametralnie, a także odpowiednio zabezpieczyć ładunki, aby bezpiecznie dotarły na miejscu rozładunku.
  • Komunikacja – codzienny kontakt ze spedytorami, służbami drogowymi oraz klientami musi być na tyle płynna, aby od razu móc reagować na ewentualne problemy logistyczne podczas transportu.
  • Zdolności mechaniczno-techniczne – częste awarie na drodze wykonują samodzielnie. Jest to też ciężka i fizyczna praca, gdyż często pomagają w załadunkach i rozładunkach towarów. 

A prócz tego wszystkiego muszą posiadać przede wszystkim ogromny poziom odporności na stres, a także silną psychikę, gdyż wiele godzin a czasami tygodni odbywają samotne i długie trasy.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia WSZYSTKIM kierowcom i podziękować za Wasz wkład i zaangażowanie w rozwój branży transportowej. Wykonujecie kawał ciężkiej i wspaniałej pracy! Dziękujemy!

 

 

SOCIAL MEDIA

NAJNOWSZE WPISY