Skontaktuj się z nami

O nas

Niezawodny transport to nieodłączny element sprawnego funkcjonowania niemal każdego biznesu.
Dlatego w Ol-Trans już od 1995 roku kompleksowo wspieramy małe i duże przedsiębiorstwa w organizacji transportu krajowego i międzynarodowego. Przez wszystkie lata działalności zdobyliśmy zaufanie klientów i wypracowaliśmy pozycję profesjonalnej firmy, specjalizującej się w przewozach nienormatywnych i ponadgabarytowych.

W Ol-Trans od samego początku jesteśmy ukierunkowani na rozwój. Dlatego dziś możemy pochwalić się rozbudowaną flotą pojazdów, która obejmuje między innymi 80 ciągników, 92 specjalistyczne naczepy i ponad 20 żurawi samojezdnych o udźwigu nawet 500 ton. Posiadamy też własny warsztat i magazyny. Poza siedzibą firmy zlokalizowaną w Kruszynie k. Bydgoszczy otworzyliśmy nowe oddziały firmy – w Żorach i w Gdańsku, a także w Niemczech w Lübeck.

Do realizacji każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, jednocześnie czerpiąc z wypracowanego przez lata know-how i znajomości branży transportowej, co pozwala nam gwarantować najwyższy standard świadczonych usług. W ramach usług załatwiamy wszelkie formalności związane z transportem, utrzymujemy stałą kontrolę nad ładunkiem i sprawnie przeprowadzamy dostawy na trasach krajowych i międzynarodowych.

Zatrudniamy też wyspecjalizowaną kadrę, na czele z kierowcami doświadczonymi w pracy z ładunkami nienormatywnymi. Wszystko to sprawia, że możemy podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zadań, opierając się wyłącznie na własnych zasobach, w tym z wykorzystaniem własnego taboru. Dzięki temu działamy sprawnie, terminowo i kompleksowo, biorąc pełną odpowiedzialność za powierzone nam ładunki.

Polska firma rodzinna z wieloletnimi tradycjami
i wysoko wykwalifikowaną kadrą

Ol-Trans jest rodzinną firmą, która powstała na bazie szczerego i żywego zainteresowania branżą transportową. Ta pasja, do tego, co robimy pozostała do dziś. Podstawę naszej firmy stanowią ludzie, którzy rozumieją filozofię Ol-Trans. Ludzie, których cenimy za ogromne zaangażowanie, wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje. To wysokiej klasy specjaliści, w tym kadra zarządzająca, spedytorzy, kierowcy, pracownicy administracji, mechanicy i konsultanci. Eksperci w swoich dziedzinach, o różnych osobowościach, umiejętnościach i zainteresowaniach, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniają i sprawiają, że rzeczy niemożliwe są w zasięgu ręki. Właśnie oni każdego dnia czuwają nad jakością i bezpieczeństwem wykonywanych zadań, zapewniają profesjonalną i kompleksową obsługę każdego projektu, a także służą fachowym doradztwem. Ol-Trans tworzą osoby z wiedzą i doświadczeniem w branży transportowej, którym warto zaufać.

Certyfikaty

Dzięki ciężkiej pracy udało nam się stworzyć firmę, która cieszy się renomą i zaufaniem klientów. Kontrahenci cenią nas za innowacyjne pomysły i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jednym z naszych sukcesów jest dołączenie do elitarnej grupy firm zajmujących się transportem elektrowni wiatrowych w Europie. Pracujemy rzetelnie, starannie i fachowo, a także zawsze zgodnie z obowiązującym prawem. Potwierdza to członkostwo w Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego w Genewie oraz liczne certyfikaty i nagrody, w tym ESTA awards of excellence. W ostatnich latach zadbaliśmy też o wdrożenie normy jakościowej ISO 9001.

Dlaczego Ol-Trans?

Przedsiębiorstwo transportowe Ol-Trans to niezawodność, innowacyjność, zaangażowanie i uczciwość. Gwarantujemy przejrzyste warunki współpracy, profesjonalne doradztwo i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Bazując na tych wartościach firma Ol-Trans wypracowała sobie silną pozycję na rynku pojazdów ciężarowych oraz zdobyła zaufanie kontrahentów w kraju i za granicą.

Misja

Misją Ol-Trans jest zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług, wraz z gwarancją terminowości, niezawodności i bezpieczeństwa każdego zalecenia. Naszym priorytetem jest wspieranie klientów poprzez doskonale wykonywane zadania w ramach takich obszarów jak transport, obsługa logistyczna, usługi dźwigowe czy też wynajem powierzchni magazynowych, a także indywidualne podejście do każdego zlecenia. Wierzymy, że nasza wiedza i doświadczenie sprawią, iż każdy doceni współpracę z naszym zespołem. Pragniemy, aby każdy klient był usatysfakcjonowany ze współpracy z nami, dlatego dokładamy wszelkich starań, by realizować zadania kompleksowo, rzetelnie i terminowo. Dbamy też o takie kwestie jak zapewnienie wysokiej wartości ubezpieczenia OCPD zarówno w przypadku transportów standardowych, jak i w odniesieniu do przewozów wież wiatrowych. Dla Ol-Trans ważną kwestią jest również społeczna odpowiedzialność biznesu. Dlatego chętnie angażujemy się w projekty wykraczające poza nasze codzienne zadania. Pomagamy okolicznym szkołom podstawowym, sponsorujemy drużynę piłkarską i wspieramy lokalny klub motocyklowy.

Wizja

Ol-Trans to polska firma rodzinna z wieloletnimi tradycjami. Od początku jesteśmy ukierunkowani na rozwój i dążenie do ciągłego doskonalenia świadczonych usług. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, rozbudowujemy flotę pojazdów i inwestujemy w rozwój naszego przedsiębiorstwa. Chcemy swoim zaangażowaniem i konsekwentnym podejściem zbudować jeszcze większą i bardziej rozpoznawalną markę w Polsce i Europie, co pozwoli w przyszłości uzyskać przewagę konkurencyjną nad liderami w branży na terenie kontynentu. Dzięki innowacyjnym pomysłom i rozwiązaniom oraz szczegółowej analizie potrzeb naszych klientów staramy się być pierwsi na konkurencyjnym rynku usług transportowych. Wierzymy, że nasza praca przyczyni się do wyznaczenia nowych standardów w branży TSL. Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z Ol-Trans zadzwoń lub napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

NASZA KADRA

Iwona Rybka

Chief Financial Officer

Aleksander Rybka

Chief Executive Officer

Monika Rybka

Business Development Manager

Magdalena Krysiak

Interim Manager

Leszek Szczygielski

Dyrektor Działu Logistyki

Małgorzata Grzyb

Menadżer projektów transportowych

Łukasz Musiał

Project Manager

Marcin Kalbarczyk

Menadżer projektów transportowych

Adrian Gzyl

Specjalista ds. logistyki
i transportu

Arkadiusz Wąs

Specjalista ds. logistyki
i transportu

Diana Wobolewicz

Specjalista ds. logistyki
i transportu

Jarosław Wódzki

Specjalista ds. logistyki
i transportu

Piotr Stabeusz

Specjalista ds. logistyki i transportu

Vladimir Kryvetski

Specjalista ds. logistyki i transportu

Sebastian Kilimnik

Kierownik ds. eksploatacji i serwisu

Paweł Kortas

Kierownik Serwisu

Darek Lewandowski

Serwis mobilny i zaopatrzenie

Karolina Jasińska

Specjalista ds. marketingu i PR

Małgorzata Smardzewska

Specjalista ds. księgowości

Julia Bałka-Andruszczak

Specjalista ds. księgowości

Aleksandra Węclewska

Specjalista ds. administracji

Anna Chlebicz

HR Manager