Skontaktuj się z nami
OL-TRANS nawiązuje współpracę z Liburnią i poszerza swoją ofertę o transport morski

Specjalizując się w transporcie ładunków ponadgabarytowych OL-TRANS dotychczas oferował usługi z zakresu przewozu drogowego na trasach krajowych i międzynarodowych. W wyniku połączenia sił z Liburnią, agencją morską, nasza firma zabezpieczy i zrealizuje także projekty wymagające transportu drogą morską na terenie całego globu.

Przez niemal trzy dekady OL-TRANSu niejeden kilometr przejechaliśmy i niejedno widzieliśmy. W przyszłym roku nasza firma obchodzi trzydziestolecie swojej działalności, a to wiąże się z niemałym doświadczeniem, które zebraliśmy na przestrzeni wszystkich lat spędzonych na rynku. 

Przyszła jednak pora na zmiany, które oznaczają ekspansję na całkiem nowy transportowy rejon. By poszerzyć wachlarz swoich usług, nawiązaliśmy współpracę z Liburnią, czyli międzynarodową agencją morską, która dzięki oddziałom w kilku krajach europejskich pozwoli naszej spółce nabrać wiatru w żagle i wyjść na głębokie i szerokie wody transportu multimodalnego i intermodalnego. Dzięki współpracy w ofercie OL-TRANSU znalazł się również transport morski oraz kompleksowy wachlarz usług w porcie, w tym inżynieria przeładunku, umiejscowienie ładunku na statku oraz koordynacja całego projektu.

Transport morski – OL-TRANSowi ocean już niestraszny

-Transport drogowy, a w szczególności ponadnormatywny, nie ma już przed przed naszą firmą żadnych zagadek – mówi Monika Rybka, Business Development Manager firmy OL-TRANS. – Po prawie 30 latach nadszedł ten czas, by poszerzyć naszą działalność o kolejną specjalizację. Nie moglibyśmy zrobić tego sami, więc pomysł na współpracę z fachowcami w tej dziedzinie, z Bartkiem na czele, jest czymś, czego potrzebowaliśmy.

Synergia, która płynie dzięki tej współpracy jest nieoceniona, wyjątkowa. Wspólnie możemy osiągać to, co niemożliwe dla naszych klientów. W dzisiejszym bardzo zmiennym świecie otaczanie się ludźmi, którzy chcą od życia czegoś więcej, jest dla nas inspiracją do rozwoju firmy i siebie.

Dwa lata temu otworzyliśmy oddział w Gdańsku, który specjalizuje się w transporcie na rynku skandynawskim, co otworzyło dla naszej firmy kolejne szanse i możliwości. Teraz otwarcie spółki z Liburnią pozwoliło na połączenie tych skrajnych części Europy – północy z południem. A to wszystko po to, by otworzyć nowe rynki dla naszych klientów i wspierać ich w rozwoju – dodaje.

Co to oznacza w praktyce? Jako firma specjalizująca się w transporcie drogowym i usługach dźwigowych OL-TRANS do tej pory realizował projekty gabarytowe oraz ponadgabarytowe na trasach krajowych i międzynarodowych. Od listopada ubiegłego roku poza przewozem oraz kompleksową obsługą uwzględniającą m.in. profesjonalny pilotaż, załadunek, rozładunek, zabezpieczenie i kontrolę, nasza firma zrealizuje również każdy projekt wymagający transportu morskiego oraz przeładunku w porcie.

nowa oferta OL-TRANS zawierająca nie tylko transport kołowy i kolejowy, lecz także transport morski oraz przeładunek w porcie
Oferta OL-TRANS

Współpraca z agencją portową to nowe możliwości

Nowe możliwości przewozowe to wynik połączenia sił z Liburnią. Agencja portowa działa na rynku już dwie dekady i podobnie jak OL-TRANS zajmuje się transportem i logistyką ładunków ciężkich – z tymże swoje działania agencja skupia poza lądem. Operując w adriatyckich portach, między innymi w Chorwacji, Słowenii, Czarnogórze i Albanii, Liburnia oferuje szerokie możliwości z zakresu rozwiązań transportowych.

Pomysł stworzenia wspólnej działalności z OL-TRANSEM zaczął się na kompendium MBA – mówi o nawiązanej współpracy Bartłomiej Pastwa, Dyrektor Zarządzający Liburnia Poland. – Krzysztof Sarnecki (dzięki Krzysztof) posadził mnie w ławce obok Moniki Rybki. Potem to już popłynęło… Ja chciałem założyć własną firmę i frachtować statki, a OL-TRANS oferować logistykę morską swoim klientom. Na konferencji w Kielcach podjęliśmy decyzję, że Monika przyleci do Rijeki i spotkamy się z chorwackim partnerem.

Po dwóch miesiącach od tego spotkania powstała Liburnia Poland. Niesamowite korzyści wynikające ze współpracy naszych firm są jeszcze nie do końca przewidziane. Połączyliśmy wiedzę i wieloletnie doświadczenie obszarów specjalistycznego transportu drogowego z międzynarodowym transportem morskim i logistyką przeładunków portowych na całym świecie. Złączyliśmy siły północy i południa Europy od Polski po Chorwację. Naszym klientom oferujemy rozwiązania logistyczne bazując na flotach pojazdów specjalistycznych trzech firm transportowych, z Polski, Chorwacji i Słowenii. Bazując na naszych biurach w Polsce, Holandii, Czechach, Słowenii i Chorwacji działamy w całej Europie. Szukamy najkorzystniejszych i alternatywnych rozwiązań transportowych łącząc transport drogowy z odpowiednimi portami i frachtem morskim do wszystkich destynacji na świecie.

Cały świat w zasięgu OL-TRANSu na trzy dekady działalności

OL-TRANS swoją działalność rozpoczął w 1995 roku. Na przestrzeni już niemal trzech dekad ugruntowaliśmy swoją pozycję na rynku jako lider w branży przewozów ponadnormatywnych, który realizuje projekty w wielu krajach europejskich.

Z racji iż sprawny transport to siła napędowa każdego biznesu, nieustannie inwestujemy w rozwój spółki. Celem jest spełnianie najwyższych standardów, jakich oczekują nasi kontrahenci. Wykwalifikowana kadra oraz specjalistycznych sprzęt, w tym 98 ciągników, 120 specjalistycznych naczep oraz 5 żurawi samojezdnych o udźwigu nawet 500 ton, to gwarancja na kompleksową obsługę oraz wsparcie na każdym etapie realizacji powierzonych projektów transportowych.

Jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat wielkich rzeczy, które zgromadziliśmy w swoim ponadgabarytowym portfolio? Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco.

SOCIAL MEDIA

NAJNOWSZE WPISY